"H Ε.Ε.Δ.

έπαιξε και παίζει ζωτικό ρόλο στον εκδημοκρατισμό του Τύπου και στην εμβάθυνση της ελευθερίας του σε ολόκληρη την Ευρώπη, γι' αυτό στέκεται πάντοτε ανεξάρτητη απέναντι στις διάφορες εξουσίες."

Διεθνείς Επαφές

Armenia Armenia Liana Sayadan
lians@hetq.am
Austria Austria Elisabeth Horvath
elihorvath@eunet.at
Belgium Belgium N. Peter Kramer
npkramer@skynet.be
Croatia Croatia Zdenko Duka
zduka@hnd.hr
Cyrpus Cyprus Kyriakos Pierides
kyriakos.pierides@cytanet.com.cy
Czech Czech Republic Tomas Vrba
vrbanyu@email.cz
Finland Finland Pat Humphreys
european.journalists@gmail.com
France France Stephen Bunard
contact@ajefrance.com
Germany Germany Horst Keller
h-keller@t-online.de
Greece Greece Saia Tsaousidou
aejgreece@gmail.com
Hungary Hungary Jozsef Horvath
horman@freemail.hu
Ireland Ireland Martin Alioth
malioth@martinalioth.com
Italy Italy Carmelo Occhino
age@aje.it
Moldova Moldova Aneta Grosu
oana_md2004@yahoo.com
Nederlands Netherlands Fred Sanders
f.sanders@pszvs.nl
Poland Poland Andrzej Jonas
andrzej.jonas@warsawvoice.nl
Portugal Portugal Teresa de Sousa
teresa.de.sousa@publico.pt
Serbia Serbia Miloje Popovic
miloje.popovic@gmail.com
Romania Romania Jela Doina
doinajela@gmail.com
Slovakia Slovakia Julius Lorincz
lorincz@szm.sk
Spain Spain Miguel Angel Aguilar
info@apeuropeos.org
Turkey Turkey Dogan Tilic
dogantilic@gmail.com
UK UK Celia Hampton
celia@aej-uk.org